هاست
IR domain
ارتباط با ماهاست و دامین میزبانی وب نمایندگیثبت دامین هاست و دامین تعرفه دامنه ها هاستینگ هاست تعرفه هاستهاستینگ ثبت دامین صفحه اصلی بهترین هاست حراجی دامین
  نام کاربری:  رمزعبور:  کدامنیتی: لطفا این عدد را در جای خالی مقابل وارد کنید .این کد امنیتی برای جلوگیری از فعالیت روبوت های رمز گشا می باشد =>
هاستینگ

 
 
راهنما » مفاهیم پایه
قوانین خرید و فروش و انتقال دامنه آی آر IR
قبل از هر چیز باید توجه داشته باشید که دامنه مورد نظر شما باید:
• یا در وب‌گاه (Site) جدید ثبت شده باشد؛ و
• یا از وب‌گاه‌های قدیمی به وب‌گاه جدید وارد شده باشد (Migrate from Old sites) و صاحب امتیاز آن نیز دارای شناسهٔ جدید باشد.
توجه: برای اطلاع از مراحل وارد کردن و معرّفی صاحب‌امتیاز جدید برای دامنهٔ قدیمی، به سوال‌های مربوط در همین صفحه مراجعه کنید.

مراحل انتقال:

انتقال دهنده (واگذارکننده)

۱. با شناسه صاحب دامنه (Domain Holder) به سیستم وارد شوید. (Login)‏
۲. درقسمت Domain به صفحهٔ Domain Transfer مراجعه کرده، دامنهٔ مورد نظر را برای انتقال باز (Open Transfer) نمایید.
۳. کد رمز (PIN Code) دریافتی را به خریدار دامنه اعلام کنید.
۴. سپس منتظر شوید تا خریدار درخواست انتقال را صادر نماید. این درخواست مقابل نام دامنهٔ مورد نظر در لیست دامنه‌های شما در صفحهٔ Domain Transfer نمایش داده خواهد شد (Waiting for Holder to Approve) و شما می‌توانید درخواست را پس از مشاهده (View Request)، قبول (Confirm) یا رد (Reject) نمایید.
۵. درصورت تایید، درخواست برای تایید نهایی به مرکز ثبت دامنه ارسال خواهد شد، که در این‌صورت وضعیت دامنه به‌صورت (Waiting for Registery Approval) خواهد بود.
۶. برای تکمیل مراحل انتقال مرکز ثبت دامنه نیاز به دریافت مدارکی از واگذارکننده می‌باشد، شامل:
• موافقت کتبی صاحب امتیاز دامنه، بصورت رسمی، مکتوب و امضا شده؛ ( فرم درخواست انتقال )
توجه: برای اشخاص حقوقی، فرم باید در سربرگ شرکت یا سازمان، و با مهر و امضاء مدیرعامل باشد.
• درصورتیکه صاحب امتیاز دامنه شخص حقیقی باشد، ارسال کپی شناسنامه یا کپی کارت ملی؛
• درصورتیکه صاحب دامنه شخص حقوقی باشد، ارسال کپی روزنامه رسمی؛
توجه: درصورت نیاز به مدارک بیشتر، مرکز ثبت دامنه از طریق پست الکترونیک (Email)، با خریدار و یا واگذارکننده، مکاتبه خواهد کرد.
• شماره فکس: (تهران) ۲۲۲۹۵۷۰۰
• ایمیل: info@nic.ir
۷. درصورت عدم تایید، دامنه به حالت قبل Locked (cannot be transfered)‎ بر می‌گردد.
انتقال گیرنده (خریدار)

۱. با شناسه خریدار (Handle) به سیستم وارد شوید. (Login)‏
توجه: این شناسه باید تایید شده (Approved Handle) باشد. می‌توانید از صفحهٔ Edit Profile ، درخواست بررسی و تایید مشخصات خود (Request to become a Holder) را صادر کنید.
توجه: اگر درخواست تایید شناسهٔ خود را تازه صادر کرده‌اید، قبل از ادامه‌ی مراحل، ابتدا باید (حداکثر تا یک یا دو روز کاری) منتظر بررسی این درخواست بمانید. همیشه می‌توانید وضعیتِ تاییدِ شناسهٔ خود را در صفحهٔ View Profile مشاهده نمایید.
۲. نام دامنه مورد نظر را در صفحهٔ در قسمت Transfer a Domain to Your Account وارد کرده و کد رمز (PIN Code) مورد نظر را وارد کنید.
توجه: برای انتقال دامنه باید کد رمز (PIN Code) را از صاحب فعلی دامنه دریافت کنید.
توجه: در مرحلهٔ دوم، به دلیل آن‌که دریافت یک دامنه از طریق انتقال، به منزلهٔ ثبت دامنه توسط شناسه‌ٔ شما می‌باشد، باید توافق خود را با مقررات ثبت دامنه با انتخاب گزینهٔ I agree اعلام کنید.
توجه: در مرحلهٔ سوم، مشخص خواهید کرد که هزینهٔ انتقال توسط چه کسی پرداخت خواهد شد؛ که می تواند خود شما، یا شناسه‌ای دیگر، و یا یکی از کارگزاران ثبت دامنه باشد.
توجه: چنانچه کارگزار یا شناسهٔ دیگری را به عنوان پرداخت‌کننده معرفی کرده‌اید، از پرداختِ این درخواست توسط ایشان اطمینان حاصل نمایید.
۳. سپس باید منتظر تایید این درخواست توسط واگذارکنندهٔ دامنه باشید. البته در این مرحله می‌توانید سفارش انتقال خود را در صفحهٔ (Unpaid Orders)‏ مشاهده کرده و برای پرداخت آن از طریق خود یا (کارگزار/شناسه‌ی) دیگری که در هنگام صدور درخواست معرفی کرده‌اید اقدام نمایید.
توجه: هزینه انتقال برای خریدارانی که آدرس آن‌ها در ایران است معادل ۶۴٫۰۰۰ ریال، و برای خریدارانی که آدرس آن‌ها خارج از ایران است معادل ۱۲ یورو می‌باشد.
۴. پس از تکمیل مدارک از طرف واگذار کننده و در صورتیکه هزینهٔ انتقال پرداخت شده باشد و درخواست نیز توسط مرکز ثبت دامنه تایید شده باشد، دامنه موردنظر به شما منتقل خواهد شد.
۵. درصورت عدم تایید انتقال، هزینهٔ پرداخت‌شده به حساب پرداخت‌کننده، به صورت اعتبار (Credit)، بازگردانده میشود، که میتواند از صفحهٔ Credit Report کلیه عملیات مالی، از جمله این واریز، را مشاهد نماید.